Ciekawostki

Wnętrze dobrze urządzone

Jeden błąd podczas urządzania wnętrza może zepsuć cały efekt. Decydując się na któryś z popularnych stylów, pamiętajmy, aby reprezentował go każdy mebel i najdrobniejszy detal.

Krzesło barowe z ekoskóry w loftowym stylu

Krzesła nie są najbardziej dekoracyjnym elementem wyposażenia, ale mogą mieć znaczący wpływ na jego prezencję. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów krzeseł – wykonane w całości z drewna, tapicerowane, metalowe, a także sporo innych modeli. Każdy z nich ma swoje zalety, ale w pełnej okazałości ujawnią je, gdy stylistycznie będą pasować do wnętrza, w którym je ustawimy – do mieszkania w stylu loftowym delikatne krzesła, wykonane z jasnego drewna z pewnością nie będą pasować. Tam, gdzie dominują takie materiały jak beton, kamień czy stal, potrzebne są krzesła wyraziste i z charakterem. Te warunki z pewnością spełnia krzesło barowe szare z ekoskóry, zwłaszcza jeżeli mają nam służyć na co dzień, bo tapicerka sprawia, że gwarantują dużą wygodę. Do wnętrza w stylu industrialnym pasują zarówno wyraziste, jak i stonowane barwy – szarość czy ciemny brąz są w lofcie z pewnością na swoim miejscu.

Prost i tanie krzesła drewniane

Nie mniej popularnym niż industrialny jest styl skandynawski. Takie wnętrza są z kolei jasne i urządzone z wykorzystaniem naturalnych materiałów, jak drewno czy wiklina. Ten styl charakteryzuje również prostota, choć nie minimalizm, bo jest w nim miejsce na dekoracyjne dodatki. Wybór krzeseł do salonu rodem ze Skandynawii nie jest więc trudny – tanie krzesła drewniane doskonale wypełnią w nim swoją funkcję. Odpowiednie będą zarówno w naturalnym kolorze drewna, jak i lakierowane na biało. Możemy się na nie zdecydować również wtedy, gdy urządzamy mieszkanie w stylu minimalistycznym – ich prostota z pewnością nie zaburzy harmonii takiego wnętrza. Drewno to materiał stosowany od wieków. Jego zaletą jest to, że można z niego tworzyć różne kształty i nadawać mu różne barwy. Dlatego z tego materiału wykonuje się wiele modeli krzeseł, które reprezentują różne style urządzania wnętrz.