Dziewczęca garderoba Młodzieżowy styl

Krótkie spodenki damskie – komu pasują?

Swego czasu uznawane za zbyt kontrowersyjne i odważne, krótkie spodenki, lub po prostu szorty, są obecnie jednymi z najpopularniejszych ubrań młodzieżowych dla dziewczyn. Powód jest prosty – stanowią one bowiem idealne połączenie zalet spodni oraz krótkich spódnic, umożliwiając powabne odsłonięcie nóg, przy jednoczesnym zachowaniu bardziej buntowniczego stylu. Nie zapominajmy jednak, że chociaż krótkie spodenki potrafią prezentować się oszałamiająco, należy pomyśleć wpierw nad odpowiednim dobraniem ich do naszej figury. W przeciwnym razie, uzyskamy efekt kompletnie odwrotny od zamierzonego. O czym należy zatem pamiętać?

Szorty a figura

Wiele osób, przeglądających oferty ubrań młodzieżowych dla dziewczyn, często ignoruje krótkie spodenki, myśląc, że jest to opcja wyłącznie dla posiadaczek najzgrabniejszych nóg. Nic bardziej mylnego – z upływem lat, na rynku pojawiły się różne kroje szortów, dostosowanych do potrzeb nastolatek o różnych figurach. Oczywiście, najpowabniejsza opcja, czyli najkrótsze spodenki, faktycznie jest zarezerwowana jedynie dla dziewcząt o nienagannej figurze. Jeśli interesuje nas jednak przede wszystkim komfort i styl, bez problemu znajdziemy także i takie artykuły, które idealnie sprawdzą się przy bardziej zaznaczonych udach oraz biodrach.

Poszukując ubrań młodzieżowych dla dziewczyn mających podkreślić naszą sylwetkę, warto jest rozejrzeć się z kolei za szortami, odznaczającymi się wysokim stanem. Tego typu ubiór jest szczególnie zalecany w przypadku dziewcząt o wąskich taliach. Przy figurach szczuplejszych, dobrze jest sięgnąć po opinające szorty jeansowe, najlepiej z tylnymi kieszeniami. W alternatywnych przypadkach, zaleca się zakup luźniejszych spodenek, wykonanych z wysokiej klasy materiału.