Moda Porady Ubrania

Ekologiczne podejście do mody

Naszą Planetę Ziemię zalewa fala odpadów. Z każdym rokiem oddychamy coraz większą ilością spalin oraz produkujemy coraz więcej śmiecie, które zalegają nie na tylko na śmietnikach, ale także w rzekach, morzach, oceanach, lasach czy na drogach.

Tak jak w mieście, ulice są sprzątane, tak niestety w lasach śmieci zalegają i porastają mchem. Na szczęście świadomość ekologiczna ludzi jest coraz większa, więc stawiają na lepsze dla środowiska rozwiązania. Jednak nadal liczba takich osobników jest zbyt mała, żeby przebić się przez śmieci pozostałych.

Lepiej mniej, a lepsze

Na pewno masz świadomość tego, ja wiele zanieczyszczeń i odpadów powoduje przemysł modowy. Tanie, farbowane chemicznie tkaniny zatruwają ziemię nie mniej niż odpadki składowane na śmietniskach. Dlatego też coraz więcej producentów odzieży stawia na ekologię i naturalne tkaniny z włókien roślinnych czy zwierzęcych. Sprawia to, że ubrania są droższe, ale też mają znacznie lepszą jakość i są zdrowsze dla skóry. Warto stawiać na lepszych sprzedawców jak polskie marki streetwear oraz innych sprawdzonych producentów odzieży, którzy dbają nie tylko klienta, ale także o środowisko naturalne.

Oddaj ubrania

Ci, którzy respektują prawo natury do braku zanieczyszczeń, wolą kupić mniejsza ilość ciuchów, a postawić na ich jakość. Co jednak z tymi, który na takie pozwolić sobie nie mogą? Stare ciuchy można wtedy przerobić na coś innego lub oddać w sklepie. Niektóre sklepy odzieżowe przyjmują starą odzież i dają rabaty za takie podarunki.