Sklep odzieżowy
Bluzy Bluzy z kapturem Ciekawostki

Jak skutecznie zrobić przegląd szafy?

Kiedy już dojdziemy do wniosku, że przegląd szafy jest niezbędny. Jak się jednak za to zabrać i jak często powinniśmy to robić? Porządki w szafie, takie rzetelne, powinniśmy robić przed każdym sezonem.

Nasz styl i potrzeby się zmieniają, a co za tym idzie ubrania, które nosimy. Może się nam wydawać, że daną rzecz będziemy jeszcze na siebie zakładać, a tymczasem gdyby się nad tym dłużej zastanowić, to ostatnio mieliśmy ją w rękach parę miesięcy lub nawet lat wcześniej.

Czas i narzędzia

Najważniejszy będzie tu czas i…Ty. Najlepiej, gdyby był to czas tylko dla Ciebie. Kiedy nie będziesz się rozpraszać czy denerwować. Wygospodaruj około dwóch godzin i skup się na tym, co robisz. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że niczego nie pominiesz. Zadbaj o światło – staraj się nie robić takich rzeczy wieczorem (zmęc

zenie) lub w ciemnym pomieszczeniu. To drugie może sprawić, że zanim zaczniesz Twój humor już będzie kiepski – światło robi swoje! Rzeczy, których postanawiasz się pozbyć zapakuj do worków na śmieci – najlepiej takich solidnych. Możesz je później oddać dla potrzebujących czy jeśli masz taką możliwość komuś zaufanemu.

Wieszaki

Zwróć uwagę na czym wiszą ubrania. Jeśli są to proste metalowe wieszaki pozbądź się ich natychmiast. Mogą one zdeformować ubrania lub wyciągnąć ramiona – takie ubrania są później nie do odzyskania. Marynarki i płaszcze wieszaj na szerokich wieszakach. Powieszone być również powinny eleganckie bluzki, kamizelki, sukienki czy koszule. Do bluzek i swetrów możesz użyć cieńszych wieszaków.

Bluza dresowa damska czy ogólnie dresy możesz powiesić lub złożyć i znaleźć dla nich specjalny sektor w swojej szafie. Nie zapominaj o wieszakach na spodnie czy spódnice – pozwoli to lepiej zorganizować szafę i sprawi, że poczujesz się zdecydowanie lepiej widząc efekt pracy. Pamiętaj, że biżuterię również możesz trzymać na specjalnych wieszakach w szafie – jeśli ułatwia to codzienne szykowanie się.