Festiwale Porady Ubranie na festiwal

Kapelusz wiadro – bohater popkultury i idealny dodatek do stylówki na festiwal

Bucket hat, czyli kapelusz wiadro powraca w wielkim stylu. Przez wiele lat robił karierę w świecie popkultury i showbiznesu, po czym na pewien czas o nim zapomniano, dziś wraca. Bucket hat idealnie nadaje się do wypadów do parku czy lasu, a także jako dodatek do stylówki na festiwale.

Bucket hat to kapelusz z dość wąskim rondem, opadającym w dół. Zazwyczaj wykonany jest z wytrzymałej bawełny, takiej jak dżins lub płótno, lub ciężkiej wełny, takiej jak tweed, choć niekoniecznie.

W showbiznesie i na wielkim ekranie

W modzie zaistniał w latach 60. XX wieku. Nosili go Al Pacino w filmie Serpico, Johnny Depp w Las Vegas Parano, Sean Connery w Indianie Jones i Ostatniej krucjacie, Inspektor Clouseau z serii filmów o Różowej Panterze. Jest także uwielbiany przez bywalców festiwalu muzycznych – nic dziwnego, to nie tylko popkulturalny gadżet, ale również bardzo praktyczna część stylówki na festiwal. Chroni przed słońcem i łatwo schować go do torebki albo kieszeni. Szczególnie upodobali go sobie fani takich zespołów jak Sticky Fingers, The Stone Roses, King Gizzard & the Lizard Wizard, Oasis i Yung Lean, Courteeners.

Skąd wziął się bucket hat?

Przodek dzisiejszego bucket hat to kapelusz rybacki noszony od około 1900 r. Pierwotnie kapelusze takie wykonane były z filcu wełnianego lub tweedu i noszone przez rolników i rybaków jako ochrona przed deszczem. Od lat międzywojennych ruszyły na podbój świata. W latach sześćdziesiątych noszone były przez członków subkultury Mod, w latach 90. przez raperów. Dziś powracają na wybiegi, po tym, jak zainteresowały się nim gwiazdy – jedną z pierwszych była Rihanna. Koniecznie zajrzyjcie na stronę localheroesstore.com. Znajdziecie tam różnego rodzaju ubrania na festiwal: damskie, męskie i unisex, a także sporo dodatków, w tym aż trzy rodzaje bucket hat: Butterfly, Monogram i Zadrukowany. Zapraszamy na zakupy!