Kobieta
Bluzy Bluzy z kapturem Ciekawostki Odzież damska

Style elegancki i sportowy – wyróżniki

Na pewno zdarzyło się Wam kiedyś usłyszeć pytanie: “jaki styl ubioru lubisz?” , “co Ci się podoba?” lub “Czy to pasuje do tego?”. Jeśli chodzi o styl, to kwestia niezwykle indywidualna i zależna od wyczucia, smaku czy inspiracji. Są jednak pewne modowe odnośniki, które nieco kwestie styli porządkują.

Klasyczna elegancja

Jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych. Obecny w modzie praktycznie od zawsze. To styl, z którego się czerpie i do którego często się wraca. Elegancja, prostota, minimalizm w dodatkach. Typowymi ubiorami dla tego stylu są: żakiety, płaszcze, marynarki, wydłużone spodnie typu męskiego, bluzki koszulowe czy proste spódnice. Ubrania wykonane są z dobrej jakości tkanin w stonowanych odcieniach. Jeśli chodzi o wzory, to jest to styl mocno powściągliwy. Dopuszczalne są drobne paski czy prążki – nic wyszukanego.

Styl sportowy

Charakteryzują go wygodne i przede wszystkim funkcjonalne ubrania. Inspiracją do stworzenia tego stylu i przeniesienia go na salony były oczywiście dyscypliny sportowe. W tym stylu nie chodzi jedynie o ubrania na siłownię. Chodzi o takie połączenia, które pozwolą nam przenieść styl sportowy do codziennego życia. Do typowych ubiorów sportowych zalicza się: jeans, trencze, sukienki szmizjerki, parki, legginsy, szorty czy bluzę z kapturem streetwear.

Występuje zdecydowanie większa liczba dodatków i są one bardziej wyszukane: rzepy, aplikacje czy ciekawe zapięcia. W tym stylu stawia się na ciekawe połączenia kolorów, ale również i tkanin. Ubranie powinno być wygodne i…przewiewne. Pojawia się więc bawełna, dzianina czy różnego rodzaju materiały elastyczne.