Moda koncertowa Współczesny styl

Co warto założyć na siebie, wybierając się na festiwal muzyczny?

Znalezienie najodpowiedniejszych stylizacji na festiwale muzyczne nie należy do rzeczy szczególnie prostych. Musimy bowiem wziąć pod uwagę, że podczas tego typu imprez, elegancja powinna ustąpić w dużej mierze miejsca praktyczności. Tańce w tłumie, wszechobecne błoto oraz kaprysy pogodowe nie są bowiem najlepszym połączeniem w przypadku wysokich obcasów lub spódnic z delikatnego materiału. Nie oznacza to jednak, że piękna z funkcjonalnością nie da się połączyć! Wystarczy jedynie pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym zachwycimy innych uczestników festiwalu naszą nienaganną prezencją!

Jakie stylizacje zaleca się w przypadku festiwali?

Wiele młodych dziewczyn, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tego typu imprezami, bardzo często dobiera nieadekwatne stylizacje na festiwale muzyczne, myśląc, że zwykłe, modne ubrania będą w stanie zdać tu egzamin. Efekt takich lekkomyślnych kreacji nierzadko potrafi być wręcz katastrofalny dla naszej odzieży. Przesiąknięcie potem, trudny do sprania muł oraz dziury są tu bowiem na porządku dziennym. Z tego też powodu, powinnyśmy pomyśleć nad dobraniem odpowiednich ubrań jeszcze przed spakowaniem toreb.

Pierwszą, zasadniczą kwestią jest tu odpowiednie obuwie. Zaleca się postawienie na botki o płaskich podeszwach, ewentualnie obuwie sportowe. Warto jest tu równocześnie zwrócić uwagę na kolor obuwia – ze względu na wszechobecne błoto, lepiej jest wybrać się na festiwal w butach ciemniejszych, na których zabrudzenia nie będą tak widoczne. Zaopatrzmy się również w dwie pary obuwia, na wszelki wypadek.

Bardzo dobrym pomysłem na stylizację na festiwale muzyczne jest sięgnięcie po modę uliczną, czyli tzw. streetwear. Luźne jeansy, dresy oraz legginsy będą dla nas bardzo komfortowe podczas zabawy, zaś stylowe bluzy i koszule z pewnością okażą się być znakomitym dopełnieniem całości. Nie zapominajmy również o zabraniu ze sobą wygodnych szortów. Jako dodatkowe akcesoria mogą nam posłużyć czapki z daszkami oraz okulary przeciwsłoneczne. Także i w tej kwestii powinnyśmy bowiem postawić na funkcjonalność. Bransolety i inne świecidełka mogą się bowiem zgubić podczas poruszania się w tłumie oraz zahaczać o włosy lub ubrania innych osób!