Dziewczęca garderoba Modna odzież

Jak wyglądać dobrze w odzieży streetwearowej?

Ubrania młodzieżowe dla dziewczyn niejedno mają oblicze. Dawno już minęły czasy spódnic i stonowanego, grzecznego stylu, ustępując miejsca bardziej wyzwolonym, agresywnym kreacjom. Mowa tu oczywiście o stylu streetwear, czyli ciekawej, casualowej alternatywie dla drogiej odzieży markowej. Początkowo utożsamiany wyłącznie z amerykańską kulturą hiphopową z lat osiemdziesiątych, styl ten szybko zdobył uznanie młodych ludzi także i z innych kręgów – po ubrania streetwearowe sięgają chociażby punki. Wszechstronność, luźny krój i znakomite odzwierciedlenie stylu noszącej je osoby sprawiły, że ubrania te cieszą się dużym uznaniem także i samych celebrytów. W niniejszym artykule opowiemy, jak sprawić, aby moda uliczna faktycznie nadała nam stylu.

Zawartość szafy

Cechą szczególną mody streetwear jest fakt, że linia między ubraniami młodzieżowymi dla dziewczyn a odzieżą męską jest mocno zatarta. To bardzo wszechstronny styl, sprzyjający eksperymentom z doborem odpowiednich ubrań. Tutaj nie liczą się obecne trendy. Streetwear to przede wszystkim możliwość poszerzenia naszych horyzontów i wykroczenia poza granice, wyznaczone przez odzież konwencjonalną. Dobierając zatem ubrania dla siebie, zwróćmy uwagę na każde z nich. W przypadku obuwia, znakomitym wyborem są wygodne sneakersy, których kolorystyka powinna współgrać z naszymi legginsami, dresem lub jeansami. Same spodnie powinny być bardzo luźne. Jeśli lubimy stylowe przetarcia lub dziury, zdecydowanie warto jest dodać to do naszej kreacji.

Podstawą streetwearu jest także odpowiedni t-shirt. Tutaj możemy postawić zarówno na gładką koszulę w jednolitym kolorze, lub t-shirt z nadrukiem, oddającym nasz styl. Kolor jednolity z pewnością okaże się tu być rozwiązaniem bardziej uniwersalnym. Nie zapominajmy także o bluzie, która będzie nam służyć w chłodniejsze dni. Ubrania młodzieżowe dla dziewczyn są bowiem bardzo wszechstronną kategorią, umożliwiają nam znalezienie niezwykle stylowych wariantów zarówno z kapturem, jak i bez niego. Odzież tego typu możemy nabyć w wielu polskich sklepach cieszących się dużą renomą, na czele z warszawskim sklepem internetowym Local Heroes – liderem na rynku damskiej odzieży streetwear.