Porady Ubrania

Bluza nie tylko do szkoły

W szkolnej modzie dominują jeansy, koszulki z krótkim rękawem i bluzy. Chodzą tak ubrane zarówno dziewczyny, jak i chłopaki. Popularność takiego stroju nie koniecznie wynika z tego, że to połączenie jest super modna i rzuca na kolana każdego, kto marzy o zaistnieniu w świecie wybiegów i fleszów.

Chodzi po prostu o wygodę. Taki strój jest bardzo praktyczny. Bluzy są zwykle luźne i workowate, więc można się w nich zgarbić i ukryć odstający brzuszek po lunchu. Koszulki zaś są miękkie i przewiewne. Nie trzeba pilnować, żeby spódnicy nie podwiewało i siadać jak dama w szkolnej ławce, żeby wszyscy nie zauważyli majtek. Mimo iż bluzy są uwielbiane, to w świecie mody są raczej rzadko stosowane. Co więcej, osoby, których praca wymaga elegancji, nie mogą sobie pozwolić na taką wygodę.

Do pracy w luźny dzień

Polskie marki odzieżowe streetwear oraz wiele innych znanych marek oferuje doskonałe modele bluz, które doskonale sprawdzą się u tych, którzy mają niewymagającą pod względem ubioru pracę. Są bardzo wygodne, funkcjonalne i świetnie komponują się z jeansami. Dzięki funkcjonalności będą doskonałe także na zakupach czy spacerze.

Na co dzień

Każdy z nas ma w swojej szafie stare porozciągane ciuchy, które z chęcią zakłada po pracy. Najczęściej są to już znoszone ubrania, ale tez bardzo wygodne, dlatego mimo swojego stanu, nadal są z chęcią zakładane. Warto jednak pozbyć się kilku starych szmat i zastąpić je wygodnymi ciuchami jak bluzy czy legginsy. Ciuchy do chodzenia po domu nie muszą przecież wyglądać, jakby chodziło w nich na co dzień kilka pokoleń wstecz.

Idealna na trening

Bluzy zyskują popularność także na treningach. Szczególnie tyczy się to okresu jesieni i zimy, kiedy doskwiera chłód i potrzeba czegoś ciepłego, co można narzucić na plecy. Także w okresie letnim na chłodne wieczory to doskonała sprawa. Coraz bardziej lubiane stają się również krótkie bluzy odkrywające brzuch. Co więcej, sprawdzą się nie tylko u osób z płaskimi brzuchami, ale także u tych, które mają bardziej rubensowskie kształty.