Moda Porady Ubrania

Historia spódnic do ziemi

Z pewnością nie umknęło uwadze żadnej kobiety, że od jakiegoś czasu, coraz częściej na rynku pojawiają się długie spódnice i sukienki. Kobiety wyglądają w nich nie tylko pięknie , ale także delikatnie, a zarazem ponętnie. Wiele krajów, jak np. Indie, do tej pory praktykuje pradawne zwyczaje przywdziewania szat do ziemi.

Takie zwyczaje panowały zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Zarówno Słowianki, Greczynki, Egipcjanki, jak i rzymianki nosiły długie stroje. Gdzie się jednak podziały te niesamowite kreacje i czemu zastąpiła je masowa produkcja takich samych ubrań?

Dlaczego spódnica?

W wierzeniach nie tylko Słowian, ale także innych kultur, spódnice i długie stroje zapewniały połączenie z naturą. Dzięki długiej kreacji powstawało swego rodzaju połączenie, gdzie była kumulowana energia kobieca, stąd też długie włosy u kobiet, które symbolizowały połączenie z kosmosem i wiedzę. Co więcej, wbrew pozorom, był to bardzo wygodny strój, gdyż zwykle ubierano się na cebulkę, co zapewniało ciepło w zimie i chłód w lecie. Same stroje wykonywane były z naturalnych tkanin i ręcznie szyte i ozdabiane.

Wzbogacenie garderoby

Abstrahując od starych wierzeń, coraz częściej można spotkać się z kobietami, które dostrzegają potencjał kobiecego stroju i przyodziewają suknie. Gdzie szukać takich kreacji dla siebie? Warto zaopatrywać się w sklepach, które oferują zarówno spodnie i bluzy, jak i sukienki i spódnice, tak jak polskie marki streetwear. Coraz więcej tego typu garderoby można także spotkać w popularnych sieciówkach czy galeriach.