Stroje kąpielowe
Festiwal Porady Ubrania

Jak się ubrać na festiwal – absolutne must have strojów na festiwal

Jeśli chodzi o festiwale muzyczne, to zdecydowanie jest to coś, co staje się nie tylko muzycznym wydarzeniem, ale także wydarzeniem modowym. Poza tym, że słuchamy muzyki i dobrze się bawimy, ważne jest to, jak wyglądamy. To prawdziwa modowa feeria, ale także sposób na wyrażenie siebie i swojej osobowości. Jak się ubrać na festiwal?

Sposób na wyrażenie swojej osobowości

Odpowiedź na pytanie, jak ubrać się na festiwal można streścić w jednym zdaniu – jak tylko chcemy! Jest to jedno z tych wydarzeń, które nie mają absolutnie żadnych wytycznych dotyczących dresscodu i można założyć, co się tylko chce. Jednym z największych ograniczeń jest pogoda i pora roku, w której odbywa się festiwal. Jeden z najpopularniejszych muzycznych festiwali w Polsce odbywa się na początku lata nad morzem i pogoda niestety często płata tam figle z powodu tego, bardzo często poza kolorowymi ubraniami, spodenkami i innymi elementami ubioru konieczne są płaszcze przeciwdeszczowe i kurtki. Podobie ma się rzecz na festiwalach organizowanych wiosną albo jesienią, gdzie niestety trzeba się liczyć z tym, że stroje na festiwal zostaną przykryte czymś, co nie pozwoli nam zmoknąć bądź zmarznąć.

Festiwal pod namiotem – ciepłe ubrania wskazane

Jeśli wybieramy się na kilkudniowy festiwal, na którym spać będziemy pod namiotem, to zdecydowanie niezbędne będą ciepłe i wygodne ubrania, czyli miękkie dresy i bluzy, dzięki którym nie zmarzniemy w nocy. Spanie w piżamach nie jest raczej wskazane i zdecydowanie nie jest czymś, co będziemy dobrze wspominać. Dlatego, żeby zdrowo i bezpiecznie przetrwać cały festiwal i nie wrócić z przeziębieniem do domu, konieczne jest nie tylko dobre wyglądanie, ale ciepłe ubieranie się, zwłaszcza wieczorami i nocą.

Must have strojów na festiwal zatem to przede wszystkim stroje dopasowane do pogody i otoczenia, do warunków panujących na zewnątrz, a także ubrana, w których czujemy się dobrze, czujemy, że się wyrażamy i czujemy się w nich po prostu dobrze.