Moda - kobieta
Poradniki Ubrania

Jak dobrać odpowiednie ubrania do figury typowo chłopięcej?

Zastanawiałaś się kiedyś jaki jest klucz do pięknej sylwetki? Jest to zdrowe jedzenie, ćwiczenia, relaks, zakupy w wyjątkowych miejscach jak streetwear sklep online czy może jeszcze coś innego? Wszystko to się zgadza. Jest jednak jeszcze jedna kwestia i mowa tutaj o znajomości typu swojej figury. Bardzo to ułatwia dobór garderoby, a także pozwoli wykorzystać Twoje mocne strony, nawet jeśli masz figurę prostokąta.

Prostokąt czy papryka?

Figura chłopięca zwana prostokątem jest zmorą dla posiadaczek tego typu kształtów. Jednak wcale nie musi to oznaczać, że jest gorszą od innych. Stosując odpowiednie zabiegi modowe, bez problemu można nadać jej delikatnych kształtów. Cechami charakterystycznymi prostokąta są wszystkie wymiary równe. Najczęściej mały lub średni biust, tej samej szerokości co biodra, szczupłe nogi, płaskie pośladki i brak tali. Dobór prawidłowej odzieży pomoże nadać kobiecych kształtów sylwetce i stworzyć iluzję tali.

Ramiona i nogi

Sylwetka prostokąta ma wbrew pozorom bardzo mocne zalety. Są to najczęściej zgrabne i szczupłe nogi oraz ładna linia ramion. Daje to możliwość noszenia krótkich sukienek i spódniczek, które będą ściągać uwagę na nogi, a także gorsetów czy stylizacji podkreślających dekolt. Dzięki noszeniu luźnych spódnic oraz sukienek z rozkloszowanym dołem można ukryć płaską pupę i ja nieco zaokrąglić. Należy jednak unikać sukienek, które nie mają wyraźnie zaznaczonej talii lub jest ona zaraz pod biustem. Sukienka tuba czy bardzo obcisła to też nie najlepszy wybór.