Sukienka długa
Moda Poradniki Ubrania

Sukienka długa czy krótka?

Nadchodzi czas letni, czyli okres noszenia nie tylko krótkich spodenek czy koszulek na ramiączkach, ale także sukienek. Coraz częściej zauważyć można modę na długie sukienki i spódnice. Wyglądają pięknie kiedy materiał faluje pomiędzy nogami. Dość często można zauważyć także te z wycięciem na nogę. Dzięki temu nie zakrywa się całych nóg i pomimo dużej ilości materiału, podczas chodzenia łydki i uda są widoczne. Do wyboru jest coraz więcej przeróżnych sukienek i spódnic sięgających ziemi. Zachwycają wzornictwem, wykończeniem, barwami i krojem. Pytanie, jednak kiedy wypada nosić taka długość, a kiedy nie.

Zależy od okazji

Za dawnych czasów nie było miejsc jak streetwear sklep online, galeria handlowa czy małe sklepy odzieżowe. Większość ciuchów była szyta na miarę, a prym wiodły długie suknie, które były noszone na co dzień, bez względu na okazję. Nie zmieniała się długość, a rodzaj sukni. Dzisiaj do wyboru jest ogrom ciuchów w przeróżnych długościach, więc decyzja jest trudniejsza. Warto tutaj kierować się zasadami savoir-vivre.

Wesela, dancingi, kolacje

Coraz częściej na weselach panie ubierają długie sukienki. Okazuje się jednak, że nie zawsze wypada. Taka długość jest bowiem zarezerwowana dla Pani Młodej. Zasada jest taka, że nie powinno się lepiej wyglądać niż gospodarz imprezy. Sukienki wieczorowe zarezerwowane są na uroczyste kolacje czy bankiety. Te krótkie i zwiewne najlepiej się sprawdzają na wyjazdy, wakacje, imprezy taneczne i podczas urlopów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *