Kobieta - Sportowiec
Poradniki Ubrania

Co nosić do sylwetki odwróconego trójkąta?

Chciałabyś wyglądać niczym modelka z wybiegu? Wiele Pań ma takie marzenia, le czy na pewno są słuszne. Większości ludzi myśli, że modelki mają idealne kształty, proporcje i wymiary. Tymczasem okazuje się, że tak do końca nie funkcjonuje to w ten sposób. Gdyby szukać tylko osób o idealnej figurze klepsydry, to byłby deficyt w tej branży. Zresztą mod a powinna być dla wszystkich, a to, że ktoś ma inne kształty, nie znaczy, że jest brzydszy. Warto się o tym przekonać na własnym ciele… i figurze.

Brak kobiecości i typowy sportowiec

Dość spory problem z akceptacją swojej figury mają osoby, które mają kształty odwróconego trójkąta. Sylwetka ta jest typowo sportowa i charakteryzuje się szerokimi ramionami w barkach i dobrze zbudowana i umięśnioną górną częścią ciała. Dolna zaś jest węższa i szczuplejsza. Sprawia to, że tego typu figura spostrzegana jest jako męska. Tymczasem wiele popularnych osób taką posiada, którym zdecydowanie kobiecości nie brakuje. Taki typ sylwetki sprawdza się w sportach typu wioślarstwo, akrobatyka, pole dance i wiele innych.

Jak ukryć mankamenty?

W pierwszej kolejności należy odwrócić uwagę od masywnych ramion. Robimy to, stosując modowe triki, jak dekolty do szpica, ciemne ubrania od pasa w górę oraz stonowanie kolorystyczne. Omijamy kwieciste wzory na bluzkach, swetrach czy górach od bikini. Tymczasem z rejonem od pasa w dół robimy całkowicie odwrotnie. Wszystko, co poszerza biodra zarówno pod względem objętości, jak i koloru, jest wskazane. Inspiracji oraz ubrań warto szukać w klepach, które oferują nie tylko dobrą odzież, ale mają też pojęcie o łączeniu stylów. Sprawdzi się tutaj zarówno streetwear sklep polska, jak i niewielkie sklepy w galeriach, gdzie są wyższe ceny, ale ekspedientki znają się na modzie i z chęcią doradzą.

Pokaż dobre strony

Figura rożka ma też wiele zalet, które warto eksponować. Najczęściej pochwalić się może długimi, zgrabnymi nogami. Takie kształty pozwalają także na noszenie nawet najbardziej wymyślnych butów.