Moda Porady Ubrania

Kobiecy strój, czyli jak nosić spódnice i sukienki?

Marzysz o tym, aby być kwintesencją stylu i elegancji, ale jednocześnie emanować kobiecym pięknem i powabnością? Jedno jest pewne – w spodniach tego nie osiągniesz. Kobiecy strój, już od dawien dawna, składał się z długich sukien czy spódnic, które owijały się wokół łydek, tworząc kołysząca się fontannę materiału. Takie stroje sprawiały, że kobiety wyglądały pięknie i dostojnie.

Trendy współczesności

Niestety wraz z duchem czasu kobiety porzuciły piękne stroje na rzecz tych dopasowanych do XXI wieku. Wszystkie wyglądają tak samo i szczerze powiedziawszy, często od męskiego stylu odróżniają ich dłuższe włosy, chociaż to tez nie jest regułą. Spowodowało to zatarcie granic pomiędzy męskością a kobiecością. Kobiecość nie oznacza wcale bycia uległą i zajmowania się domem, ale o to, czym emanuje się z wnętrza. Doskonały test został przeprowadzony przez autorkę artykułu” rok bez spodni”. Zauważyła bowiem, że nosząc spódnice i sukienki, znacznie poprawiła się jej relacja zarówno z mężem i dziećmi, jak i z pozostałymi mężczyznami, którzy chętnie pomagali w noszeniu zakupów oraz się kłaniali.

Zaczerpnij inspiracji

Niekiedy problem noszenia kobiecych strojów nie tkwi w ich braku w szafie, ale wynika z braku pomysłu na skomponowanie ich z codziennym ubiorem. Doskonale tutaj poradziły sobie, chociażby polskie marki odzieżowe streetwear, które oferują zarówno bluzy czy spodnie, jak i spódnice oraz sukienki. Warto przyjrzeć się także magazynom modowym, bo długie kreacje są teraz na topie.