Moda sportowa Modna odzież

Czym jest moda streetwear?

Streetwear to stosunkowo młody typ mody, utożsamiany najczęściej z ubraniami młodzieżowymi. I chociaż początkowo, jak każda nowa forma wyrażenia samego siebie, streetwear spotkał się z dość chłodnym przyjęciem ogółu, po niedługim czasie zdobył on uznanie nie tylko młodych Amerykanów, ale także ikon współczesnej popkultury, takich jak Rihanna. Powód był prosty – streetwear to styl z charakterem, dedykowany przede wszystkim tym, którzy chcą odciąć się od otaczającego ich standardu. Początkowo, ubrania tego typu kojarzone były wyłącznie z kulturą hiphopową. W rzeczywistości, po streetwear sięgają także skaterzy, surferzy, emo, punki, rockmeni, a nawet osoby, pasjonujące się japońskim stylem ulicznym. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tego niezwykłego typu mody.

Wbrew modzie

Cechą charakterystyczną streetwearu jest fakt, że nie podlega on żadnym generalnym regułom, związanym z samą ideą mody. Jest to bowiem styl stricte casualowy, oparty w dużej mierze na luzie. Odzwierciedla on dynamikę, młodzieńczy bunt oraz pasję, towarzyszącą dorastaniu i odnajdywaniu własnego siebie. Workowate kroje, trampki oraz bluzy o bogatej selekcji nadruków stanowią tu bowiem podstawę, której nie znajdziemy w modzie konwencjonalnej. Utrudnia to zarazem prawidłowe skategoryzowanie streetwearu, w szczególności przez osoby, którym uliczny styl ubioru nie mówi zbyt wiele.

W tym właśnie tkwi jednocześnie fenomen ubrań młodzieżowych tego typu. Ponieważ wielu młodych Amerykanów, nierzadko dorastających w podmiejskich gettach, nie było w stanie kupić sobie drogich, markowych ubrań, znacznie tańszy streetwear szybko stał się idealnym sposobem na wyrażenie samego siebie. To przede wszystkim przystępność, połączona z bogactwem form, prezentujących się atrakcyjnie w oczach nastolatków.

Streetwear w Polsce

Streetwear jest także dostępny na terenie naszego kraju. Marki takie, jak Local Heroes, już od kilku lat umożliwiają młodym osobom efektowne pokazanie własnego stylu. W sklepach internetowych do nich należących znajdziemy bowiem szeroką gamę ubrań młodzieżowych, dostosowanych do wymogów młodych odbiorców. Jeśli myślimy więc nad niedrogim, a zarazem stylowym urozmaiceniem naszego stylu, skorzystanie z oferty markowych sprzedawców z pewnością okaże się być strzałem w dziesiątkę!