Kobieta
Moda Poradniki Stroje kąpielowe Ubrania

Figura idealna, czyli klepsydra w stylizacjach

Uwielbiasz zakupy ciuchowe? Jeśli tak to na pewno odwiedzasz te doskonałej renomy miejsca, jak streetwear sklep online czy sklepy z ciuchami znanych polskich i zagranicznych producentów. Jednak same zakupy cieszą wtedy, kiedy dobieramy idealne ciuchy do swojej figury, a to nie zawsze jest łatwe. Dlatego warto cieszyć się zakupowym szałem z kimś, kto się zna na modzie lub określić swój typ figury. Ta najbardziej pożądaną jest klepsydra.

Doskonałe proporcje

Figurę klepsydry możemy poznać po wyraźnie zarysowanej tali, dużym lub średniej wielkości piersiach oraz biodrach tej samej szerokości co klatka piersiowa. Figura ta uważana jest za najbardziej kobiecą i kształtną. Jednak mimo wszystko nawet panie z tym typem figury nie mogą pozwolić sobie na wszystko pod względem mody. Ważne jest podkreślanie w szczególności wcięcia w talii. Tutaj sprawdzają się doskonale paski, przepaski i wiązanie w talii. Należy uważać, aby dodatkowo nie uwypuklić bioder i biustu, które i tak są odpowiednio pełne. W efekcie końcowym uzyskać można bowiem powiększoną kolumnę, czyli typowo chłopięcą figurę.

Jak nie zepsuć figury ubraniem?

Panie o figurze klepsydry muszą pamiętać o niezaburzaniu swoich idealnych proporcji, co nie zawsze okazuje się łatwe. Unikać warto przede wszystkim ciuchów workowatych, dużych bez zarysowanej talii – sprawia one, że figura stanie się beczkowata. Zamiast zabudowanych dekoltów, dobrze jest zdecydować się na ten w kształcie litery V. Najlepiej sprawdzają się ciuchy przylegające do ciała z wyraźnie zaznaczona talią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *