Porady Ubrania

Spodnie czy spódnica?

W pędzącym coraz szybciej świecie liczy się przede wszystkim komfort, funkcjonalność, pęd oraz zysk. Wszyscy dokoła wyglądają tak samo, noszą te same ubrania oraz sięgają po identyczne produkty. Liczy się reklama, zysk oraz niewyróżnianie się.

Ci, którzy to święte prawo złamią, określani są mianem „dziwaków”. Ludzie, skupiając się na karierze, zdobywaniu kolejnych pozycji społecznych i coraz większej ilości dóbr, zapominają o tym, żeby cieszyć się życiem. Najbardziej jednak zauważalne jest zatarcie granic płci. Niekiedy na ulicy trudno odróżnić kobietę od mężczyzny, gdyż większość pań zdecydowała się na noszenie spodni.

Różnice na plus

Spódnice, to strój zarezerwowany dla kobiet – pomijając szkotów, u których jest strój narodowy. Dzięki temu kobiety mają swoistego rodzaju strój, który jest unikatowy i tylko dla nich. Spódnice sprawiają, że kobieta wygląda seksownie, elegancko lub kobieco albo i wszystko na raz. Wydawać by się mogło, że coraz więcej marek stawia na spodnie wśród kobiet. Jednak znajdziesz jeszcze bez problemu miejsca, gdzie możesz kupić zarówno spódnice, jak i skuienkę – taką możliwość oferują polskie marki odzieżowe streetwear oraz wiele innych marek.

Spodnie są fajne, ale…

Spodnie to doskonałe wyjście dla tych, którzy uprawiają sport oraz mają bardzo szybkie tempo życia. Ich ogromna zaleta jest nie tylko komfort noszenia, ale także wielofunkcyjność oraz dopasowanie do każdej pory roku – przeciez jeansy można nosić zarówno w lecie, jak i w zimie. Spodnie jednak nie mają bardzo ważnego pierwiastka, jaki jest kobiecość. Nawet panie, widząc kobietę w spodniach i spódnicy, jako bardziej kobiecą wskazują te w drugą. Wydaje Ci się, że nie możesz być bizneswoman w spódnicy czy sukience? Spróbuj i się przekonaj, jak podejście ludzi do twojej osoby może się pozytywnie zmienić.

Warto urozmaicać ubiór

Oczywiście cały opis zalet spódnic nie ma na celu skłonienia kobiet do pozbycia się spodni. Wręcz przeciwnie! Warto mieć w swojej szafie zarówno jeden rodzaj ubioru, jak i drugi. Są okazje, kiedy spódnice sprawdzają się doskonale, ale są też takie, kiedy spodnie są bardziej praktyczne.