Porady Ubranie na festiwal

Stylówki na festiwal z bomberką w roli głównej

Bomberka, czyli kurtka lotnicza była u zarania swojej historii jednym z elementów munduru wojskowego. Rozwój lotnictwa, głównie wojskowego, wymagał opracowania odpowiedniej odzieży wierzchniej, chroniącej przed wiatrem, deszczem i zimnem.

Kurtka lotnicza była kojarzona z wizerunkiem pilotów II wojny światowej, a z czasem stała się elementem zarówno męskiej, jak i damskiej garderoby. Dzisiaj przeżywa swój wielki trium, królując na wybiegach i na ulicach. Może zatem z powodzeniem stać się elementem szalenie modnej stylówki na festiwal.

Kreatywność jest w cenie

Bomberka z powodzeniem może zatem stać się podstawowym elementem stylówki na festiwal odwołującej się do stylistyki militarnej. Historia tej części garderoby jednoznacznie odwołuje się do wojskowych proweniencji. Pierwsze bomber jacket wykonywane były ze skóry. W latach czterdziestych szyto je również z bawełny oraz nylonu i innych materiałów syntetycznych. Dziś dozwolone są, a nawet wkazane wszelkiego rodzaju tkaniny! Również tak oryginalne, jak delikatne koronki czy transparentna siatka! W tej dziedzinie liczy się przede wszystkim kreatywność. W przypadku stylówki na festiwal, w której podstawą będzie bomberka kreatywność jest

Gwiazda popkultury

Bomberki w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat zdobyły sobie serca nie tylko lotników, wkradły się przebojem do popkultury. Królują w niej już przez blisko wiek. Najbardziej znany model tego rodzaju kurtek spopularyzowany został jako jeden z nieodzownych znaków stylistyki pin-up, z dumą nosili je także przystojni aktorzy z Hollywood. Bomberkę nosił między innymi Tom Cruise w filmie Top Gun. Moda na bomberki wybuchła ze szczególną siłą ponownie we Francji w latach osiemdziesiątych XX wieku. Dziś powraca ze zdwojoną siłą. W sklepie localheroesstore.com znajdziecie między innymi modele Illusion oraz nawiązującą do lotniczego stylu LH Pilot. Oprócz pilotek w asortymencie sklepu znajdziecie także i inne ubrania na festiwal: damskie i męskie oraz unisex, jak również akcesoria.