Szycie
Festiwal Porady Ubrania

Wybierasz się na festiwal? – nie zapomnij o tym rzeczach

Większość festiwali muzycznych to festiwale plenerowe, które trwają co najmniej kilka dni. Oznacza to spanie w namiotach, bądź przyczepach kempingowych i nie ma za bardzo mowy o warunkach, które panują w domach. Dlatego wybierając się na taki festiwal, konieczne jest to, żeby zadbać o najważniejsze elementy zarówno stroju na festiwal, jak i innych środków higieny osobistej.

Stroje na festiwal – jak się przygotować na każdą pogodę?

Pogoda bywa kapryśna i nawet jeśli nie ma w prognozach deszczu, to warto się na niego przygotować, zwłaszcza jeśli to Polski festiwal, z kolei, jeśli nie ma słońca, to bardzo możliwe, że jednak wyjdzie. Dlatego trzeba być przygotowany na absolutnie każdą pogodę. W kwestii deszczu najlepiej jest mieć ze sobą cienki płaszcz przeciwdeszczowy, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca w plecaku, będzie lekki i idealnie się spisze podczas deszczu. Przydać może się także lekka puchowa kurtka, która dobrze się składa i jest świetna kiedy wieje wiatr, bo z reguły po deszczu robi się chłodno. Z kolei na słońce absolutnie konieczne jest zabranie ze sobą czapki lub kapelusza, ponieważ spędzanie długich godzin na słońcu doprowadzić może do porażenia słonecznego.

Kosmetyki, dodatki i inne stroje na festiwal

Obowiązkowym kosmetykiem, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce festiwalowej, jest krem z filtrem. Nawet jeśli słońce jest łagodne a temperatura nie bardzo wysoka, krem z filtrem jest po prostu niezbędny. Bardzo łatwo się poparzyć, sprawić, że skóra będzie zaczerwieniona i być może skończy się to czymś niebezpiecznym. Krem z filtrem powinien chronić całe odkryte ciało. Bardzo ważne są także plastry, które mogą uratować nasze stopy przed obtarciami od butów, czy jakieś drobne skaleczenia. Z kolei stroje na festiwal powinny być lekkie, przewiewne, szybko schnąć, nie gnieść się za bardzo i przede wszystkim, być wygodne. Nigdy nie zabieraj czegoś, co jest ubraniem na specjalnie okazje, bo tam takich nie będzie.