Moda Ubrania

Strój kąpielowy a figura – jak dobrze wyglądać na lato?

Każda kobieta i każdy mężczyzna, nawet jeśli tego nie mówią – chcą dobrze wyglądać. Każdy nie tylko lubi czuć się dobrze w swoim ciele, ale także być podziwianym. Jednak żeby taki efekt osiągnąć, należy zadbać nie tylko o to, co wkładamy do ust, ale także o to, co nakładamy na ciało. Dlatego oprócz zdrowego odżywiania ważne jest także to, jak odziewasz swoje ciało.

Znajdź typ figury

Niedopasowanie najbardziej widoczne jest na plaży, gdzie niekiedy osoby o rubensowskich kształtach mają stanowczo za małe bikini, a niektóre młode i zgrabne – babcine jednoczęściowe stroje z przydużymi figami. Wbrew pozorom, dobranie stroju kąpielowego, to bardzo ważna rzecz i pomoże uwidocznić zalety ciała, a ukryć jego wady. Dobrany źle, zwykle działa na odwrót. Nie jest to jednak takie proste, aby idealny strój dobrać. Trzeba bowiem wiedzieć, jaką ma się figurę. Tutaj jednak nie trzeba zgłaszać się do specjalisty, a wystarczy poszukać stron, które objaśniają, jakie typy figur istnieją i jak je odróżniać.

Figura a prawa bikini

Bikini oferują sklepy w galeriach handlowych, polskie marki streetwear, a nawet miejscowe bazarki na ulicach. Ważny jest jednak odpowiedni dobór. Najlepszym wyjściem, po określeniu swojego typu figury jest znalezienie w internecie stroju – ograniczysz w ten sposób bieganie po sklepach. Dobrym rozwiązaniem jest także kupowanie osobno góry i dołu od bikini, co pozwoli na precyzyjny dobór typu stroju do kształtów oraz unaocznienie zalet ciała.