Ciąża
Ubrania

Jaką odzież kupować po ciąży?

Ciąża to dla większości osób wspaniały okres, pełen oczekiwania na nowego członka rodziny oraz urządzenia miejsca lub pokoju dla nadchodzącej istoty. Mimo że ten okres ma wiele zalet, to niektóre mamy borykają się z doborem odzieży przy ciąży. Szczególnie w przypadku bliźniaków czy większej ilości dzieci w brzuchu, jest to spory kłopot. Jest się bowiem skazanym na ciuchy dla puszystych. Ciąża trwa jednak 9 miesięcy, które wybaczą wszelkie modowe niesnaski. Tymczasem po ciąży często zostaje zbyt dużo skóry w okolicy brzucha i bioder. Pojawia się pytanie – jak ukryć niedoskonałości figury?

Dobierz ubrania

Żeby nie wyglądać, jakby było się w kolejnej ciąży, ważny jest odpowiedni dobór stroju. Ogromnym błędem młodych mam jest ubieranie workowatych ubrań, które sprawiają, że wygląda się grubo i bezkształtnie. Szczególnie popularne są bardzo luźne sukienki i bluzy sięgające bioder. Koniec końców figura wygląda jak beczka, a młoda mama czuje się paskudnie. Dlatego tak ważnym aspektem jest poszukiwanie sposobu na to, aby ukryć mankamenty figury, a uwidocznić zalety, żeby to one przyciągały uwagę. Nie warto jednak przeginać w drugą stronę, gdyż ubieranie zbyt obcisłych ciuchów sprawia, że każda fałdka skóry jest widoczna.

Pokaż zalety

Kobietom po ciąży wydaje ię, że nie została już żadna zaleta, która do ekspozycji by się nadwała. Tymczasem to błędne myślenie bowiem ogromną zaletą są przede wszystkim piersi, które w tym okresie prezentują się bardzo dobrze. Dlatego sprawdzą się tutaj głębokie dekolty do szpica. Nie chodzi oczywiście o to, aby pokazać praktycznie całe piersi, ale żeby je wyeksponować, żeby odwracały uwagę od pozostałości brzuszka. Warto odwiedzić miejsca typu streetwear sklep polska, galerie handlowe czy nawet przeszukać sklepy internetowe, aby poszukać dla siebie odpowiednich kreacji.

Zakupy bez pośpiechu

Wybierając się na zakupy, daj sobie czas. Nie rób tego w pośpiechu, bo skończysz z kiepskim wyposażeniem szafy. Postaraj się, aby był to czas dla Ciebie, przyjrzyj się mierzonym rzeczom i podejmij świadomą decyzję, która będzie wpływać pozytywnie na Twoje samopoczucie.