Porady Ubrania

Z czym nosić bluzy?

Pomimo tego, że każdy chce wyglądać zachwycająco i kusząco, to największą popularnością cieszą się ciuchy wygodne. Jednak nie zawsze wygoda oznacza stare znoszone gacie i rozciągniętą bluzkę z flinstonami.

Także styl casualowy jest teraz modny. Dlatego można być zarówno modnym, jak i czuć się komfortowo w swoich ciuchach. Jednak samo posiadanie ciuchów na topie, nie oznacza, że zostaną odpowiednio dobrane i jeden styl nie wykluczy drugiego. Mimo iż na wybiegu panuje zasada “im bardziej kontrowersyjne, tym lepiej”, tak zwykle w miejscach typu szkoła czy praca, sprawdź się nie najlepiej.

Odpowiedni dobór

Dobieranie ciuchów wydaję się banalnie proste – wyjmujesz z szafy t – shirt, jeansy i bluzkę, zakładasz na siebie i gotowe. To jednak nie wszystko. Może się okazać, że do danego kroju jeansów oraz ich stylu, nie będzie pasować dobrana bluza pod względem koloru czy kształtu. Nawet tak prosty ubiór można zepsuć nieznajomością podstawowych zasad. Jeśli chcesz zyskać zmysł modowy, to zacznij przeszukiwać portale z tą tematyką, skorzystaj z porad stylistów czy sprawdź jakie połączenia proponują polskie marki odzieżowe streetwear, H&M itp. Czasami wystarczy się przejść po galerii handlowej i sprawdzić jak są ubrane manekiny, a będziesz wiedzieć, co się dzisiaj nosi i jak to ze sobą połączyć.

Krótka bluza na lato

Na pewno nie uszło twojej uwadze, że coraz bardziej popularne są lata 80. Najczęściej można to zauważyć w lecie, kiedy dziewczyny zakładają wrotki w pudrowych kolorach, luźne koszulki z wystającymi brzuchami i zakolanówki, a całości dopełniają krótkie jeansowe spodenki. Tyczy się to także popularnych bluz. W sklepach coraz częściej na wieszakach pojawiają się bluzy z kapturem, długim rękawem i odkrytym brzuchem. Z taką bluzą doskonale komponują się spodnie z wysokim stanem oraz wysoki kucyk.

Komfort najważniejszy

Jeśli nie odpowiadają ci panujące trendy, nie zmuszaj się do noszenia modnych ubrań. Jeśli lubisz bluzy standardowe, nie przepadasz za spodniami z wysokim stanem czy wystającym brzuchem, to nie szkodzi. Pamiętaj, że to ty masz się czuć komfortowo.