Porady Ubranie na festiwal

Stylówki na festiwal dla fanek stylu militarnego. Moro to podstawa!

Moda na elementy, desenie i wzory militarne już od lat nie mija. Odzież z nadrukowanym kamuflażem wojskowym już dłuższego czasu nie wychodzi z mody. Jak w prosty sposób tworzyć stylówki na festiwal, które będą odwoływały się do stylu militarnego? Zajrzyjcie do naszego poradnika.

Pierwotnym sensem nanoszenia na tkaniny wzoru moro było skuteczne zamaskowanie, ukrycie człowieka, na którym ubranie w moro się znalazło. Dziś, wręcz przeciwnie – moro ma służyć wyróżnieniu się w tłumie. Stąd paradoksalne, zamiast tradycyjnych, sprzyjających kamuflażowi w naturalnych warunkach kolorów, takich jak różne odcienie zieleni, szarości, brąz i czerń, moro przybiera barwy jaskrawe, często zimne i „nienaturalne” – pomarańczowy, niebieski,  czerwony, jaskrawożółty.

Wzór na wszystko

Tworząc stylówki na festiwal odwołujące się do elementów związanych z wojskowością o moro zawsze warto pamiętać. Użycie elementów z nadrukiem tego rodzaju to zdecydowanie najprostszy sposób, by nawet najzwyklejszej kreacji w jednej chwili i za pomocą jednego elementu nadać militarną wymowę. A ponieważ wzór ten cieszy się niezmierną popularnością, drukowany jest na niemal wszystkich częściach garderoby – od butów, przez skarpetki, spodnie, rękawiczki, apaszki, kurtki, aż do czapek i innych nakryć głowy. W sklepie localheroesstore.com znajdziecie skarpetki HSXLH moro, kurtkę LH PUFF z podszewką moro, a nawet biustonosz z siarki moro ze ściągaczem!

Tajemnice moro

Pamiętajcie, twórcom moro w chwili kreowania nowego wojskowego deseniu przyświecał jeszcze jeden cel. Na nowym wzorze nie mogły być widoczne plamy! Żołnierz musi przecież czasami przeczołgać się przez zabłocone pole, ukryć za barykadą z gruzów. Podczas festiwalowych szaleństw ta zaleta ubrań w stylu moro może okazać się nieoceniona. Polska odmiana moro – „pantera” czy amerykańska wersja wzoru – „marpat”. Całości stylówki na festiwal może dopełnić kurtka bomberka i ciężkie buty. Ubrania na festiwal: damskie, męskie i unisex znajdziecie w sklepie localheroesstore.com.