Moda - kobieta
Festiwal Porady Ubrania

Artykuły pierwszej potrzeby na plenerowym festiwalu muzycznym

Wbrew pozorom nie jest tak, że możesz wybrać się na festiwal z bielizną na zmianę w plecaku i spokojnie przeżyć tak kilka dni. Tak naprawdę, aby czuć się i być bezpiecznym trzeba pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, dzięki którym nasz pobyt festiwalowy będziemy wspominać dobrze i nie skończy się on dla nas niepodziewaną chorobą.

Stroje na festiwal to nie wszystko

Dla wielu z festiwalowiczów stroje na festiwal są zdecydowanie najważniejszym elementem wydarzenia, czyli to jak wyglądamy, co mamy na sobie i jak się prezentujemy. Wbrew wszystkiemu to właśnie nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Pamiętaj, że jeśli chorujesz na jakąś przewlekłą chorobę to koniecznie zabierz ze sobą zestaw swoich leków i przestrzegaj ich codziennego brania, a także miej przy sobie informację na temat tego, że chorujesz, na wypadek, gdyby konieczne było udzielenie Ci pomocy.

Leki i środki higieny osobistej

Ponadto warto mieć ze sobą leki przeciwbólowe i ewentualnie leki na wypadek wystąpienia objawów alergii, jeśli jesteśmy alergikami bądź astmatykami. Bardzo ważne są także wszelkie środki higieny osobistej, takie jak żele do dezynfekcji rąk, mokre chusteczki czy mokry papier toaletowy. Wszystko, co będzie chroniło nas przed bakteriami i wirusami. Stroje na festiwal to w tym przypadku jeden z elementów dodatkowych, który jest dopełnieniem do zdrowej i bezpiecznej zabawy na festiwalu. Z kolei wśród strojów najważniejsze są wygodne i ciepłe ubrania, które także stanowią zdecydowanie element obowiązkowy jeśli chodzi o to, co powinno znaleźć się w naszym plecaku.