Kobieta
Moda Poradniki Ubrania

Jakie ubrania dla figury gruszki?

Płeć piękna jest bardzo krytyczna jeśli chodzi o swój wygląd. Bardzo często panie mają niskie poczucie własnej wartości. Skąd się to bierze? Przecież nikt nie jest idealny. Okazuje się jednak, że ideały, które widzą kobiety, to nie te, które znajdują się wokół się nich, jak mama, siostra, przyjaciółka, kobieta w kolejce itp. Ideały bowiem, to kobiety na okładkach z doskonałymi figurami, zrobionymi piersiami i poprawione w programach komputerowych, żeby skóra była gładka, jędrna i świetlista. Warto jednak zobaczyć jak wyglądają tego typu gwiazdy bez makijażu, aby przekonać się o tym, że nie są ideałami. Obraz doskonałej kobity jest dziś zakrzywiony przez wszystkie czasopisma i gwiazdy. Warto docenić swoje kształty, a przy pomocy małych zabiegów modowych udoskonalić nieco figurę.

Bardzo kobiece kształty

Najczęściej spotykana figura na świecie jest tzw. Gruszka. Charakteryzuje się ona szerokimi biodrami, masywnymi udami i wąskimi ramionami. W przeciwieństwie do figury odwróconego trójkąta gruszka ma drobne ramiona, ale postawny dół. Należy pamiętać, że nie jest to absolutnie powód do zmartwień. Kształty tego typu ma przeważająca ilość kobiet. Dlatego też dość łatwo dobrać strój, a odzież dostępna jest w miejscach takich jak streetwear sklep polska, w sieciówkach, galeriach handlowych, a nawet na targach wiejskich.

Koryguj do woli

W przypadku gruszki należy wiedzieć, co wymaga korekty pod względem odzieży. Przede wszystkim, odwracamy uwagę od szerokich bioder, a poszerzamy drobne ramiona. Ten typ figury często ma nieduże piersi, dlatego warto tutaj postawić na koronki, zdobienia i frędzle, a także wzory kwiatowe. Warto wybierać także jasne i jaskrawe odcienie oraz bluzki z bufiastymi rekami czy ozdobnymi szelkami.

Nie tylko odzież

Gruszka ma predyspozycje nie tylko do poprawy figury poprzez ubiór, ale także ćwiczenia. Odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna jest w stanie zlikwidować dysproporcje pomiędzy biodrami, a ramionami. Należy jednak dopasować ćwiczenia siłowe do swoich oczekiwań względem figury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *