Body
Festiwal Porady

Jak wyrazić siebie strojem na festiwalu?

Festiwale muzyczne, zwłaszcza te, które w swoim line-upie mają muzykę alternatywną bądź elektroniczną, charakteryzują się tym, że bardzo dużą uwagę zwraca się na strój, który ma być nie tylko elementem wygodnym, ale także czymś, co będzie oddawało nasz charakter i sprawi, że stanie się on naszym znakiem rozpoznawczym. Jakie elementy pomogą się nam wyróżnić?

Nie zgiń w tłumie – najlepsze ubranie na festiwal

Im większy festiwal tym więcej indywiduów, osobowości i tak naprawdę próby wyróżnienia się mogą być trudne. Dlatego najlepiej po prostu być sobą i oddać swój własny charakter. Jeśli mamy w szafie coś, co jest bardzo odważne, inne i do tej pory nie wiedzieliśmy, z czym to połączyć, to to jest właśnie to miejsce i ten moment, w którym możemy swobodnie założyć ubranie choćby najbardziej odważne. Na festiwalu nie musimy się bać oceniania i tego, że ktoś uzna nasze ubranie za zbyt nietypowe. Jest to miejsce po prostu do wyrażania siebie i zabawy swoim strojem i swoim pomysłem na siebie. Należy pamietać, że im więcej osób będzie podążało za obecnie panującą modą, tym trudniej będzie w tym gąszczu się właśnie wyróżnić.

Ubranie na festiwal – jakie elementy są obowiązkowe?

Moda festiwalowa jest tak różna i tak nieprzewidywalna, że w zasadzie nie sposób określić jakie elementy powinny się znaleźć w takim stroju, a czego raczej nie pakować do walizki. Zdecydowanie warto jednak stawiać na ubrania, w których czujemy się po prostu dobrze, jest nam wygodnie i mamy poczucie, że wyglądamy fajnie i ciekawie. Ubranie na festiwal powinno także w dużej mierze odpowiadać na to, jak chcemy być postrzegani w oczach innych osób, które będą wraz z nami bawić się na danym festiwalu.

Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, że najważniejsze jest to, aby dobrze się bawić, dobrze czuć się ze sobą i mieć dobry nastrój, dzięki któremu będziemy mieć poczucie dobrze spędzanego czasu.