Kobieta
Bluzy Bluzy z kapturem Ciekawostki Odzież damska

Bluza z kapturem damska i koszula na 2020 rok

Kto nie ma w swojej szafie dresu – czy to setu w tym samym kolorze, czy oddzielnych elementów? W kwestii bluz mamy do czynienia z dwoma obozami: dopasowane i…oversize.

Owy oversize może być lekki, a może być naprawdę mocny – wszystko zależy od tego jak dobierzemy model do swojej sylwetki. Drugie pytanie: kto nie ma w swojej szafie choć jednej koszuli? Może być biała, może być w print. Koszula, to koszula.

Bluza oversize i…koszula

Tak, te dwa pozornie wykluczające się elementy często można i często są zestawiane razem. Jednym ze sposobów będzie założenie długiej koszuli pod oversizową bluzę, a następnie podwinięcie rękawów bluzy tak, by koszula lekko wystając stanowiła jej ozdobę. W tym przypadku świetnie sprawdzi się zarówno mniej oversizowa lub dopasowana bluza, a także sweter. Pamiętajmy, że bluza z kapturem damska może również służyć jako sukienka – jeśli chcemy zrobić talię wystarczy dobrać współgrający kolorystycznie pasek (chyba, że bluza jest gładka, wtedy pasek może stanowić świetny kontrast!). Jeśli chodzi o buty idealnie sprawdzą się sneakersy na grubej podeszwie lub te za kostkę; zwłaszcza, jeśli bluza ma charakter bardziej sportowy. Jeśli chcemy, by look był bardziej elegancki postawmy na kozaki za kolano – dodadzą one charakteru i nieco przełamią sportowy styl.

Bluza nie musi być nudna!

Niezależnie od wieku bluza jest takim elementem, który sprawdzi się świetnie. Kolorów i wzorów nie należy się obawiać i można je łączyć na różne sposoby – wystarczy poeksperymentować. Nie zaszkodzi też mały research! W przypadku niskich osób wystarczy rozpinana bluza, ponieważ to, co będzie pod spodem świetnie wydłuży sylwetkę.