Stroje kąpielowe
Stroje kąpielowe

Jaki strój kąpielowy dla figury odwróconego trójkąta?

Lato zbliża się wielkimi krokami. Widać to nie tylko po reklamach diet i jadłospisów, ale także po ruchu na siłowniach i fitnessach. Każdy bowiem chce na lato wyglądać jak najlepiej i pokazać zgrabne ciało, po to, żeby potem na zimę z powrotem nieco odpuścić. To tzw. Sezonowcy. Czyli trenują przed okresem letnim, aby na zimę znów porosnąć warstwą tłuszczyku.

Czas bikini

Oprócz chęci pokazania zgrabnego ciała, kiedy wychodzi słońce, nachodzi większa ochota na ruch i aktywność, a ciepło zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Dlatego jeśli szykujesz się na nadchodzące promienie słońca, to na pewno szukasz już idealnego bikini. Warto tutaj sprawdzić nie tylko pobliskie sklepy czy galerie, ale także sklepy internetowe czy bikini, jakie oferuje streetwear sklep polska.

Dobór przede wszystkim

To jak atrakcyjnie będziemy wyglądać w bikini, nie zależy tylko od zrzucenia odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej. Liczy się także to, jak dobrze dobierzesz strój kąpielowy do figury. Nawet kobieta z najpiękniejszym ciałem, jeśli ubierze jednoczęściowy babciny strój – nie zrobi furory.

Sylwetka sportowca

Każda figura wyróżnia się czymś innym, ale mimo wszystko większość wygląda kobieco. Problem mają jednak te panie, które mają kształt odwróconego trójkąta. Figura ta charakteryzuje się szerszymi ramionami niż biodrami, przez co uznawana jest za typowo męską. Jest to sylwetka sportowa i najczęściej taka posiadają kobiety uprawiające sporty zawodowo. Każde mankamenty można jednak w odpowiedni sposób ukryć, aby figura nabrała typowo kobiecych kształtów.

Asymetria i wzory

Celem doboru bikini dla figury odwróconego trójkąta będzie ukrycie kwadratowych barków i uwydatnienie bioder. Ważne, aby odciągnąć uwagę od tych elementów ciała, które nadają sylwetce ciężkości. Dlatego wybieramy staniki z gładką górą w jednym kolorze. Mogą być na szerszych ramiączkach lub na jedno ramię. Staramy się wybierać takie modele, które nie rzucają się oczy, aby nie uwydatniać barków. Tymczasem majtki mają mieć wzory, kwiaty, frędzle itp. , aby przyciągać uwagę i optycznie poszerzać biodra.