Moda Spodnie Streetwear

Streetwear – czym cechuje są odzież w tym stylu?

Innym określeniem stylu ubierania się streetwear jest odzież miejska lub odzież uliczna. Styl ten zyskał na sporej popularności między innymi przez kulturę hip-hop. Na pewno jest często wybieranym stylem ubierania się w dużych miastach. Młodzież pokochała uliczną modę, gdyż daje ona w pewnym sensie wolność. Jest także wyrażeniem własnego ja oraz buntem na otaczającą nas rzeczywistość.

Moda uliczna. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Początki stylu streetwear były takie, że odnosił się on do odzieży sportowej. Dużą wagę zwracano na ubieranie się w luksusowe marki. Jeden trend ten ewoluował i z biegiem czasu się zmienił. Teraz styl ten przywołuje inne skojarzenia niż pierwotnie. Przez wpływy innych trendów, moda streetwear stała się dosyć uniwersalna. Sklepy streetwearowe oferują teraz także odzież dobrą na sezon. Ten uliczny styl obecnie obejmuje także rozmaite i różnorodne rodzaje odzieży. Nie chodzi wyłącznie o odzież sportową. W ofercie znaleźć można spodnie zwane „bojówkami”, kurtki typu „flek”, nawet dżinsy oraz koszule. Czasami spotkać można również marynarki, co niektórym może wydawać się dziwne, ale takie są obecnie realia.

Odzież męska. Styl streetwear męski

Odzież utrzymana w tym stylu sprawia, że każdy facet znajdzie coś dla siebie. Na pewno warto wybierać spośród markowej odzieży. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze sklepów tylko streetwearowych, gdyż posiadają one w sprzedaży wiele różnych ubrań. Styl streetwear na dobre wkroczył do Polski i widać wiele odniesień do mody zagranicznej, gdzie były jego początki.