Porady Ubranie na festiwal

T-shirt z meduzą świecącą? To może być hit sezonu!

Czy wiecie, jak wygląda meduza świecąca? To bez wątpienia jedno z najbardziej niezwykłych i najpiękniejszych zwierząt na świecie. T-shirt z meduzą świecącą jako element stylówki na festiwal może zrobić furorę! 

Czy słyszeliście kiedyś o meduzie świecącej? Gatunek ten został opisany przez szwedzkiego przyrodnika Pehra Forsskåla podczas jego przeprawy przez Morze Śródziemne w osiemnastym wieku r. Dzięki jego pasji badawczej możecie dziś przywdziać wspaniały T-shirt, który może znaleźć się w centrum uwagi, dzięki swojej wyjątkowości. Szykujecie stylówki na festiwal? Koniecznie weźcie pod uwagę T-shirt z meduzą świecącą.   

Meduza świecąca – podmorska królowa stylu

Jak powstała nazwa tego oryginalnego morskiego żyjątka Pelagia noctiluca? W języku greckim przymiotnik pelagia oznacza „z pełnego morza”; łacińskie nocti oznacza „nocny”, a sufiks luca pochodzi od łacińskiego luksu, lucis – „światło”. I wszystko jest już jasne! Meduza świecąca (Pelagia noctiluca) to nazwa organizmu morskiego, który posiada zdolność świecenia w ciemności. Właściwość tę meduza zawdzięcza śluzowi wytwarzanemu przez skórę zwierzęcia, gdy drażni ją fala. Ciało meduzy świecącej przypomina parasol wyposażony w długie macki, mierzących do 40 centymetrów. Meduza żywi się zooplanktonem.

Gdzie można spotkać meduzę świecącą?

Meduza wyróżnia się nie tylko zdolnością do świecenia, ale także przepięknym ubarwieniem. Może przybierać niezwykle modne dziś pastelowe kolory: przechodzące od  pomarańczowego do fioletowego przez różowy. To prawdziwa caryca podwodnego disco! Meduza świecąca zamieszkuje Morze Śródziemne, Morze Czerwone i Ocean Atlantycki. Czas być może, żeby wpłynęła również i do waszej szafy i stała się jednym z najciekawszych elementów waszej stylówki na festiwal. T-shirt z meduzą świecącą Jellyfish znajdziecie w sklepie internetowym localheroesstore.com, gdzie dostępne są także i inne, oryginalne ubrania na festiwal: damskie, męskie oraz unisex, a także liczne akcesoria.