Moda koncertowa Stylowe buty

Wybieramy się na festiwal muzyczny – o czym warto pamiętać?

Wiosna i lato to okres, podczas którego organizowana jest większa część popularnych, corocznych imprez muzycznych. Chęć zabawy z rówieśnikami oraz zobaczenia swoich idoli na żywo sprawia z kolei, że wydarzenia tego typu cieszą się ogromną popularnością pośród nastolatków. Zanim zabierzemy się jednak za pakowanie bagażu, powinnyśmy zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami, dotyczącymi naszej stylizacji na festiwal muzyczny, akcesoriów oraz tego, ile rzeczy warto jest w ogóle ze sobą zabrać. Warunki podczas takich imprez bywają bowiem różne, zaś nieprzyjemne przeżycia, spowodowane nieprawidłowymi przygotowaniami, mogą nas nawet zrazić do kolejnych wyjazdów. Co powinno się zatem znaleźć w naszym bagażu?

Odzież uliczna przede wszystkim

Przeglądając pomysły, dotyczące stylizacji na festiwale muzyczne, z pewnością natkniemy się na stroje streetwearowe. Ubiór ten, dostępny chociażby w sklepie marki Local Heroes, odznacza się ogromną swobodą podczas poruszania się, a także szeroką gamą nadruków i wariantów kolorystycznych, ułatwiających zaprezentowanie innym naszego stylu. Luźne dresy, koszule oraz obuwie sportowe z pewnością uczynią zabawę na świeżym powietrzu znacznie bardziej komfortową. Nie zapominajmy również o tym, żeby postawić na ubiór w ciemniejszym kolorze – jaśniejszy nie jest bowiem najlepszym wyborem przy wszechobecnym błocie.

Co jeszcze warto jest ze sobą zabrać?

Przede wszystkim kremy z filtrem, odpowiednie skarpety zapobiegające obtarciom oraz czapki i okulary przeciwsłoneczne. Peleryna przeciwdeszczowa również nie jest tu złym pomysłem. Dobierając stylizacje na festiwal muzyczny, powinnyśmy pomyśleć także o zabraniu ze sobą dwóch par obuwia oraz przynajmniej dwóch koszul na zmianę. Ze względu na zmienne temperatury, dobrze jest przygotować równocześnie zarówno krótką, jak i długą parę spodni. Najprzydatniejsze drobiazgi możemy z kolei schować do torebki lub nerki. Kluczowa jest tu bowiem zasadnicza reguła – festiwale muzyczne to nie rewie piękna. Zadbajmy więc przede wszystkim o to, aby móc bawić się bez żadnych ograniczeń!