Dodatki modowe Współczesny styl

Co warto wiedzieć na temat noszenia szerokich spodni?

Balloon jeans, dzwony, szwedy – szerokie spodnie to dość obszerna kategoria ubrań, cieszących się sporym uznaniem pań o różnych figurach. Dowodem na to są niezliczone stylizacje blogerek, opierające się właśnie na tego typu odzieży. Wiele z nas zastanawia się jednak, czy szerokie spodnie faktycznie mogą zaprezentować się elegancko, obawiając się optycznego efektu poszerzenia sylwetki. I chociaż tego typu rezultat uzyskiwany jest na ogół poprzez sparowanie spodni z szerszymi bluzami, uniknięcie go jest jak najbardziej możliwe. Jak wyglądać zatem dobrze w dzwonach tudzież szwedach?

Uniknięcie niedoskonałości

Przeglądając stylizacje blogerek sięgających po szerokie spodnie, z pewnością zauważymy, że ubiór ten pasuje do praktycznie każdej figury. Osoby szczupłe mogą bowiem wykorzystać je jako nietypowe uzupełnienie dotychczasowych kreacji, zaś panie o szerszych udach i biodrach – do zamaskowania niedoskonałości figury. Nie ma tu również znaczenia nasz wzrost, ponieważ w dzwonach dobrze wyglądają zarówno panny niższe, jak i wysokie. Dodatkowym atutem spodni tego typu jest także ich uniwersalność – sprawdzą się one bowiem idealnie bez względu na charakter wyjścia!

Co założyć do szerokich spodni?

Tutaj nasz wybór jest dość spory – możemy bowiem pokusić się o założenie krótkich swetrów, luźnych t-shirtów lub oversize’owych bluz, zależnie od naszych preferencji. Szukając sposobu na odtworzenie stylizacji blogerek, możemy również sprawdzić ubrania renomowanych marek, takich jak Local Heroes. Są one bowiem dodatkowym źródłem inspiracji, odznaczając się przy tym wysoką jakością wykonania, gwarantującą ich żywotność.