Ciekawostki

Jaki wybrać brodzik do prysznica? Sprawdzamy, co jest na rynku urządzeń sanitarnych!

Wybierając kabinę prysznicową mamy do dyspozycji modele, które wyposażone są w brodzik lub bez niego. W naszym artykule skupimy się na brodzikach. Wybór takiego elementu musi być poprzedzony wcześniejszą analizą poszczególnych czynników. Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Akrylowy brodzik pod prysznic

Na rynku mamy do dyspozycji szeroki wybór brodzików. Najpopularniejszy jest akrylowy brodzik 70×70. Główną zaletą takiego brodzika jest prostota montażu. Akrylowy brodzik pod prysznic wyróżnia się lekką wagą. To sprawia, że nabywca nie ma problemów podczas samodzielnego montowania takiego urządzenia sanitarnego. Najczęściej proces montażu oparty jest na styropianowej podstawie. Dzięki akrylowej powierzchni brodzik jest gładki, przyjemny i ciepły w dotyku. Takie cechy sprawiają, że kąpiel w takim brodziku jest czystą przyjemnością.

Stalowy brodzik pod prysznic

Stalowym brodzik 70×70 jest niezwykle wytrzymały. Należy jednak pamiętać, że model modelowi nie jest równy dlatego, aby mieć pewność, że nasz produkt będzie odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczny, należy wybierać asortyment wyłącznie sprawdzonych producentów urządzeń sanitarnych. Istotną sprawą jest grubość emalii nałożonej na brodzik, Jeśli wybierzemy produkt ze zbyt małą warstwą na przykład o grubości 2 mm, to możemy być rozczarowani.

Konglomeratowy brodzik pod prysznic

Brodzik tego typu występuje w różnych rozmiarach. Można zakupić brodzik 70×70 ale też o rozmiarach 90×90 czy 100×80. Producenci oferują naprawdę szeroki wybór, zapewniając dobre warunki zakupowe klientom. Jeśli chodzi o kształty, to brodziki tego typu najczęściej przyjmują kształty kwadratu, prostokąta i półokręgu. Myśląc nad zakupem, brodzik pod prysznic warto zastanowić się nad jego barwą. Najpopularniejsze są te czarne, zielone, a także brązowe. Oczywiście propozycji jest o wiele więcej, przez co klienci mogą z łatwością dobrać taki element do wystroju łazienki.