Kobieta
Festiwal Porady Ubrania

Stroje na festiwal – praktyczne porady

Jeśli wybierasz się na festiwal, być może po raz pierwszy w życiu, to zdecydowanie przyda Ci się kilka praktycznych porad dotyczących tego, jak dobrać stroje na festiwal i nie tylko.

Na pewno ważne jest to, gdzie ten festiwal się odbywa, ile trwa i jakie są warunki, w których będziemy nocować. Jeśli po koncertach będziemy wracać do swojego domu, do hotelu, czy domu znajomych to z pewnością zabierzemy ze sobą wygodną walizkę lub torbę podróżną. Jedna jeśli w grę wchodzi spanie pod namiotem i długa podróż pociągiem, to bardziej niż pewne, że zostaje nam jedynie plecak.

Po pierwsze – weź tylko to co potrzebne

Na festiwalach chodzi przede wszystkim o bardzo dobrą zabawę. Dlatego, jeśli pakujesz się na festiwal, myśląc jakie ubrania założysz danego dnia, to bardzo dobrze, ale pamiętaj o tym, że lepiej wziąć o jedną rzecz za mało niż za dużo i potem mieć problem z udźwignięciem plecaka. Pomyśl o swojej wygodnie a nie tylko o tym, że nie możesz mieć dwóch zdjęć w tym samym ubraniu. Skup się na tym, co naprawdę jest istotne, czyli na muzyce.

Po drugie – postaw na praktyczne stroje na festiwal

Jeśli wybierasz się na polski festiwal, to raczej musisz się przygotować na bardzo różnorodną pogodę. W ciągu dnia zapewne będzie bardzo gorąco, może nawet będzie świeciło ostre słońce, ale wieczorem może zrobić się bardzo zimno, a nocą padać deszcz. Dlatego bądź przygotowana na każdą okoliczność pogodową, w tym także na niezbyt przyjemną. Dlatego przydadzą Ci się na pewno przeciwdeszczowe płaszcze i cieplejsze bluzy, czy kurtki. Stroje na festiwal powinny być w związku z tym przede wszystkim praktyczne. Im wygodniejsze, tym lepsze.

Po trzecie – stroje, które się nie gniotą

Jeśli śpisz pod namiotem nie ma szans na to, żeby wyprasować wyjęte prosto z plecaka koszulki czy sukienki, dlatego stawiaj raczej na ubrania z materiałów, które się nie gniotą, bądź gniotą się minimalnie. Dzięki temu będziesz wyglądać lepiej. Oczywiście stroje na festiwal rządzą się swoimi prawami i większość ze współtowarzyszy i tak będzie ubranych w proste, festiwalowe koszulki z nadrukami. Warto także samemu się zastanowić na tym, czy taki styl nie odpowiadałby nam najbardziej.