Dodatki modowe Współczesny styl

Apaszka – nie tylko do szyi

Wielu osobom wydaje się, że apaszki są jedynie eleganckim zamiennikiem szala, zdobiącym szyje dziewcząt, preferującym bardziej szlachetne kreacje. Nic bardziej mylnego – wystarczy bowiem spojrzeć na stylizacje blogerek oraz celebrytek, takich jak Beyonce lub Jennifer Aniston, aby zauważyć, że apaszkę możemy wkomponować w nasz ubiór na wiele różnych sposobów. Co więcej, akcesorium to sprawdzi się idealnie w szerokiej gamie stylów, jeśli tylko zapamiętamy, jak należycie je wykorzystać. Oto, co warto jest wiedzieć na ten temat!

Apaszka we włosach – estetyka rock’n rolla

Stylizacje blogerek przykuwają uwagę licznymi unikatowymi pomysłami. Należy do nich właśnie wykorzystanie apaszki jako barwnej ozdoby do włosów, na styl awanturniczych lat pięćdziesiątych. Włosy wystarczy bowiem zapleść w kok lub warkocz, albo po prostu związać w kuc, po czym przewiązać je właśnie apaszką. Zależnie od naszych preferencji, możemy zawiązać ją na wzór turbanu lub opaski. Zamiast całej głowy, apaszką możemy też przyozdobić pojedyncze pasma włosów.

Apaszka przy torebce – dodatkowa doza elegancji

Innym bardzo popularnym rozwiązaniem, przewijającym się przez stylizacje blogerek, jest doczepienie apaszki do torebki. Ta bardzo prosta metoda sprawia bowiem, że nasza listonoszka nabiera całkowicie nowego charakteru! Najczęstszym rozwiązaniem jest tu wykorzystanie apaszki w kolorze kontrastującym z barwą torebki. Jest to szczególnie dobry pomysł w przypadku, gdy nasza ulubiona torebka ma jednolity kolor, zaś my nie mamy zamiaru wymieniać jej na inną. A ponieważ apaszki możemy dobierać do woli, dekorowanie torebki na różne sposoby nie będzie stanowić dla nas żadnego problemu!