Porady Ubranie na festiwal

Stylówki na festiwal dla wielbicieli natury

Natura to bez wątpienia źródło niewyczerpanej inspiracji nie tylko dla malarzy i poetów, ale również dla kreatorów mody. Motywy kwiatowe i zwierzęce są obecnie bardzo modne i od kilku sezonów królują na wybiegach i na ulicach. Jeśli szykujecie stylówki na festiwal, z pewnością warto zwrócić uwagę na te niesamowicie popularne motywy.

Kwiaty, psy, konie, delfiny i wiele innych zwierząt, a także ludzkie ciało – te wszystkie przejawy geniuszu natury do dziś znajdują zainteresowanie nie tylko wśród artystów zajmujących się tradycyjnymi gałęziami sztuki, takimi jak malarstwo czy rzeźba, ale również wśród kreatorów mody. Jeśli szukacie oryginalnej stylówki na festiwal, zwróćcie uwagę na bardzo obecnie modne motywy zaczerpnięte z natury.

Kwiaty

Kwiaty, to, z pozoru, temat niezbyt ciekawy: brak mu dynamiki, narracji, dramatyzmu. A jednak, nie dość, że kwiaty są jednym z ulubionych tematów prac malarskich, to na dodatek malowidła największych artystów mające je za temat stają się rozpoznawalnymi na całym świecie arcydziełami. Kto z nas nie zna Słoneczników Vincenta van Gogha? Kto nie kojarzy Nenufarów Claude’a Moneta? Stanisław Wyspiański także z upodobaniem malował kwiaty, prowadził nawet zielnik. Słynnym malarzami kwiatów byli członkowie rodziny Brueghelów – Jan zwany Aksamitnym i Ambrosius.

Zwierzęta

Nie inaczej bywało ze zwierzętami. Malarze portretowali je z prawdziwą pasją. Jedno z najsłynniejszych tego rodzaju malowideł stworzył Pietro Longhi. Na płótnie uwieczniony został nosorożec. Zwierzę nosi imię Clara i występowało jako gwiazda karnawału w Wenecji w połowie XVIII wieku, podziwiane przez oddających się karnawałowym zabawom mieszkańców miasta nad laguną. Wcześniej, bo już w 1515 roku nosorożca sportretował także Albrecht Dürer. Na obrazach uwieczniano także bardzo chętnie psy, koty i małpy. Nazwisko Wojciecha Kossaka nieodłącznie kojarzy się z portretami koni.

Natura i ludzkie ciało

T-shirty z motywami zapożyczonymi z natury: z motylem Fly Away, z kwiatami LH Flower ze świecącą meduzą Jellyfish, z delfinami Dolphins Love oraz T-shirty z nadrukiem inspirowanym pięknem ludzkiego ciała Skier oraz Wild Nature możecie kupić w sklepie internetowym localheroesstore.com, gdzie dostępne są także i inne, oryginalne ubrania na festiwal: damskie, męskie oraz unisex, a także liczne akcesoria.